together-398342_640

BALAYI İÇİN FOTOĞRAF TAVSİYELERİ

BALAYI İÇİN FOTOĞRAF TAVSİYELERİ

Düğünün tüm telaşı ve yorgunluğu bitti organizasyonunuz kusursuz geçti. Tüm çevreniz düğününüzden memnun kaldı. Herkes evine güzel hikayelerle dönüyor. Sizde rahat bir nefes alıyorsunuz ve en keyifli hazırlığı yani balayı hazırlığı yapıyorsunuz. Balayında kesinlikle yüzlerce fotoğrafım  olmalı diyenlerden misiniz yoksa anılar bana yeter diyenlerden mi. Eğer fotoğraf çekmeye niyetliyseniz bu tavsiyeleri dikkate almanızda fayda var çünkü balayı sıradan bir tatil değildir.

together-398342_640

1- Eski fotoğraf makinanıza göz atın. Size yardımcı olabilir mi profesyonel bir makinaya ihtiyacınız yok. Eğer hiç bir fotoğraf makinanız yoksa masraf etmeye gerek yok eşe dosta sormakta fayda var.

2- Fotoğraf makinanız şarjlı ise kesinlikle şart aletini yanınıza almayı unutmayın. Eğer pilli isede minumum bir çift yedek pil her zaman yanıızda olsun güzel karelerin nerede çıkacağı hiç belli olmuyor.

3-Eve geldiğinizde kardeşleriniz, anneniz, iş arkadaşlarınız sizlere balayınızı kesinlikle soracaktır. Onlara daha güzel anlatmak için olabildiğince çok fotoğrafa ihtiyacınız var. Bol bol fotoğraf çekin.

4-Çok fotoğraf çekmek çok hafıza kaplayacaktır. Bu yüzden makina hafızasındaki fotoğrafları balayına gitmeden önce bilgisayara yedekleyip hafızayı boşaltmakta fayda var.

5- Fotoğraf karelerinde yer alın. Doğa güzeldir , Tarih güzeldir , Yemekler ve otellerde öyle ama balayının öznesi sizsiniz. Fotoğraflrınızda yer alın

6- Eve geldiğinizde fotoğraf makinasını açıp sırayla elden ele dolaşması için kabından çıkarmak yerine öncelikle bilgisayarda ayıklama yapın bazı fotoğrafları herkesin görmesini istemeyebilirsiniz.

Posted in Genel and tagged , .