FOTOĞRAF ÇEKİMİNİZE KARAR VERMEDEN ÖNCE

evlilikfoto_dugun-hikayesi_006a-5276b9e0a6

Fotoğraf çekiminize karar vermeden önce, bu konu ile ilgili küçük bir araştırma yapmanızı öneriyoruz . Günümüzde birçok düğün fotoğrafçısı tarafından farklı trendler yaratılıyor ve farklı isimler ile karşınıza birçok fotoğraf çekim alternatifi çıkıyor ve bu da araştırma yaparken kafanızın karışmasına sebep oluyor. Bizde işinizi kolaylaştırmak amacı ile sizler için mini bir rehber oluşturduk.

Birçok seçenek var gibi görünse de; Temelde 4 farklı seçeneğiniz olduğu unutmayın. Bu alternatifler arasından bir tanesini seçerek  başlamanızı tavsiye ediyoruz.

1-) DÜĞÜN HİKAYESİ

Düğün belgeseli olarak da bilinen düğün hikayesi çekimlerimiz de, sabah kuaförünüzden başlanıp, günboyu fotoğraf ekibimiz tarafından takibe alınıyorsunuz. Düğün gününüz boyunca yaşadığınız tüm detayları, en ince ayrıntısına kadar görüntülüyoruz. Genel olarak doğal hallerinizi ve duygularınızı yakalamayı hedefliyoruz. Çoğunlukla sizden poz vermenizi istemiyoruz ki, en doğal hallerinizi böylelikle daha iyi yakalayabiliyoruz. Gelin adayının evden çıkışı, davullar zurnalar, gelin arabası ile yolculuğunuz, eğer isterseniz poz vererek yapılacak olan katalog havasında bir moda çekimi, düğün mekanınıza girişiniz ve hatta ilk dansınız tüm ayrıntıları ile mercek altına alınıyor. Global fotoğraf trendine en uygun fotoğraf çekim örneği olan düğün hikayesi çekimi, diğer fotoğraf çekim örneklerine göre biraz daha yüksek bütçeli olmasına karşın, gün boyu yapılacak olan fotoğraf çekiminiz, en özel gününüz olan düğün gününüzü en ayrıntılı yorumlama biçimidir.Binlerce fotoğraf karesine sahip olacaksınız.

2-) AÇIKHAVA ÇEKİMİ

Seçeceğiniz herhangi bir doğal mekanda yapılacak olan fotoğraf çekiminiz yaklaşık olarak iki saat sürmektedir. Genel olarak poz vererek yapılan açıkhava çekimleri, katalog çekimi veya moda çekimi olarak da adlandırılmaktadır. Mekan seçimlerinizi yaparken tarihi dokular ve eski yapılar fon olarak kullanıldığında gizemli bir atmosfer oluşmaktadır. Arka plan seçimi kadar vereceğiniz pozlar hakkında da bir ön araştırma yapmanız, karakterinize uygun bir fotoğraf çekimi planlamanız açısından oldukça önemlidir. Tabiiki yeşili yoğun ve aynı zamanda da deniz manzarasına hakim mekanları, fon olarak kullanabileceğiniz seçimler yaparsanız,  birçok alternatifi fotoğraf albümünüzde yaşatmış olursunuz.

3-) STÜDYO ÇEKİMİ

Stüdyo çekimleri tüm diğer çekimlere göre daha klasik olarak adlandırılsa da,alınacak sonuçlar tüm çekim türlerine göre daha net ve daha fazla detaylı olacaktır. Genellikle birçok fotoğrafçı ve fotoğraf firması, stüdyoları küçük  ve dekoru yetersiz olduğu için, bu alternatiften müşterilerine pek bahsetmezler.Evlilik Foto stüdyolarında açıkhava mekanlarını aratmayacak genişlikte ve yüksek bir konforda rahatlıkla, özgür ve  sıradışı  fotoğraflar stüdyo ortamında da kusursuzca çekilebilmektedir. Düğün gününüzde kısıtlı bir zaman diliminde, ortalama bir saatlik bir fotoğraf çekimine katılarak, harika bir düğün albümüne sahip olmanız mümkündür. Açıkhava fotoğraf çekim paketlerimizden  yararlanan tüm müşterilerimize, stüdyomuz da yapılacak olan düğün günü ve kına günü çekimleri ücretsiz yapılmaktadır. Böylelikle fotoğraf albümlerinizde daha fazla detaya sahip oluyorsunuz.

4-)  TRASH THE DRESS ( KIYAFETLERİ KİRLETİN )

Genel olarak uzakdoğu düğünlerinde yaygın olan denize girerek fotoğraf çektirmek, çölde fotoğraf çektirmek  gibi farklı fikirlerin uygulandığı, sıradışı ve uçuk kaçık fikirlere ev sahipliği yapan,  çok eğlenceli ve unutulmaz bir deneyim yaşayabileceğiniz harika bir alternatiftir. Kıyafetleri özgürce kirletebilmek adına düğün gününden sonraki günlerde yapılmasında veya alternatif kıyafetler kullanılarak yapılmasında fayda vardır. Bizce bu eşsiz deneyimi yaşayabilmek adına klasik fotoğraf albümünden vazgeçemeyen çiftlerin, ikinci bir çekim ve aşk dolu özel bir albüme sahip olmaları adına, mutlaka sahip olmaları gereken bir seçenektir. Her eve bir aşk albümü önermekteyiz.

Posted in FOTOGRAFLAR.