DÜĞÜN FOTOĞRAFÇINIZI SEÇERKEN AZ İLE YETİNMEYİN

Düğün gününüzün ardından geriye kalacak tek şey fotoğraf albümünüz ve fotoğraflarınız olacaktır. Bu sebep ile düğün fotoğrafçınızı seçerken çok titiz ve detaylı araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Pozitif yaklaşımı ile çekim esnasında rahat hissetmenizi sağlayacak ve güleryüzlü kişiliği ile mutlu gününüze enerji katabilecek kişiler ile çalışırsanız, herşeyden önce fotoğraf çekimlerinizin eğlenceli geçmesini garantilemiş olursunuz. Tabii fotoğrafçınız ile birlikte ekibinin de genel kültürü yüksek kişilerden oluşması, çekim öncesi ve çekim sonrasındaki görüşmelerde de size çeşitli avantajlar sağlayacaktır.

evlilikfoto_açıkhava_0090

Fotoğrafçınızın Güvenilir bir işyeri olsun

Anlaşma yapacağınız fotoğraf firmasının her konuda güçlü olmasına önem verin. Örneğin düğün gününüzde şansınıza yağmur yağdı ve siz açıkhava çekimi yaptırmak istiyorsunuz. Böyle bir durumda fotoğrafsız kalmak istemezsiniz. Küçücük bir stüdyoda da sıkışıp kalmak ve bunalarak fotoğraf çekilmek istemezsiniz elbet. Geniş ve özenle dekore edilmiş fotoğraf stüdyoları olan bir fotoğraf firması ile çalışmak içinizi rahatlatacaktır.

evlilikfoto_studyo_061

Kendinizi görsel olarak  ifade edin

Ne tarz fotoğraflardan hoşlandığınızı, sizin için yapılacak sunum anında mutlaka belirtin. Fotoğrafçınızın veya müşteri ilişkileri danışmanınızın sizi daha iyi anlayabilmesi için önceden görüp beğendiğiniz fotoğraf karelerini yanınızda götürün. İnternetten bulun, dergilerden kesin ama mutlaka beğendiğiniz kareleri araştırıp bulun. Düğün fotoğraflarınızda işi şansa bırakmayın.  

Teslim alacağınız albümleri dokunarak görün

Web sitelerinde gördüğünüz fotoğraf albümleri, elinize alıp dokunduğunda sizi hayal kırıklığına uğratmasın. Bu sebep ile fotoğraf firmanızın albüm çeşitlerini mutlaka yerinde görün. Albümlere dokunun, beğendiğiniz özelliklerde bir albüme sahip olmak için en iyisini istemekten çekinmeyin. Siz standartlarınızı düşürmeyin, albüm kalitesinden asla taviz vermeyin. Albüm üretimini kendi bünyesinde yapan fotoğraf firmaları sizin için her zaman daha iyi ürün servisi sunacaktır.

dugun-albumleri

Yazılı bir anlaşma yapın

Fotoğrafçınızın iyi fotoğraf çekmesi sizin memnun kalmanız için yeterli olmayacaktır. Kurumsal yapısı olan ve hizmetleri detaylı bir şekilde yazılmış şekilde size sözleşme olarak verilen bir fotoğraf firması ile çalışmanız,  olası bir anlaşmazlık durumunda çok önemlidir. Size vaad edilen hizmetleri mutlaka yazılı olarak anlaşma halinde isteyin.

Erken davranın

Erken rezervasyon ayrıcalıklarından faydalanabilmek için mutlaka önceden rezervasyonunuzu yapın. Profesyonel hizmet veren ve işini iyi yapan fotoğraf firmaları, yüksek sezonlarda mutlaka yoğunlardır. Sizin istedğiniz gün ve saatleri kaçırmamanız için erken davranıp rezervasyonunuzu kesinleştirin. Hatta birçok firma erken rezervasyon yaptığınızda size indirim avantajı sunmaktadır. Düğün fotoğraf kampanyalarından faydalanın. 

Klasiklerden asla vazgeçmeyin

Düğün fotoğraf trendleri günümüzde hızla değişmektedir. Özellikle son günlerde internet sayesinde fotoğrafçıların düşünce sınırları çok genişlemiş durumda ve yaratıcılık sınır tanımamaktadır. Fotoğraf tarzınıza karar verirken kesinlikle tek bir tema ile yetinmeyin. Mutlaka klasik pozlarınız da olsun. Moda ve trendler ne kadar değişirse değişsin, klasik her zaman önemlidir. Klasik pozları biraz açacak olursak anlamsız görünen donuk bakışlar veya ceket omuza pozlarından bahsetmiyoruz elbette. Mesela bir dans pozunuz, birbirinize bakarken romantik gülüşmeler, öpüşme pozlarınız  gibi olmazsa olmazları sakın unutmayın.

evlilikfoto_açıkhava_008-441fca95e1

Posted in Romantik İstanbul Düğün Fotoğrafları and tagged , , .